חגיגות היובל

לשכת עורכי הדין מציינת 50 שנה להיווסדה בספר חגיגי המתעד את תולדותיה.

בלשכת עורכי הדין מציינים בימים אלה 50 שנה לייסוד הלשכה, ולרגל האירוע יצא לאור "ספר היובל" המאגד שלל תמונות וסיפורים פיקנטיים מימיו הראשונים של המוסד ועד היום.

כך למשל, בפרק הראשון מתוארים חבלי הלידה הקשים שהובילו לחקיקת חוק לשכת עורכי הדין: "אותות השרב הכבד, ששרר ב – 6 ביוני 1961, ניכרו באולם המליאה וביושביו", נכתב בספר. "גם בשעות הלילה האלה בירושלים, להט עדיין 'בית פרומין', ששימש כמשכנה הזמני של הכנסת. אך על אף החום הכבד, הדיון בקריאה השלישית של חוק לשכת עורכי הדין עדיין נראה רחוק מסיום.

"ח"כ מששה סנה, הרופא היחיד בין חברי המליאה, אפילו תבע שיירשם בפרוטוקול כי 'בחמסין אסור לשבת כל כך הרבה', אך חברי הכנסת המשיכו להערים הסתייגויות רבות לגבי כל אחד מסעיפי החוק. גם יושבת הראש, בבה אידלסון, התחננה בפניהם: 'אני מביאה לידיעתכם כי מחובתנו לסיים את החוק עוד הערב. אני מצטערת שכולנו יושבים בחום כזה ובשעה מאוחרת, אבל אין לנו ברירה. אני מבקשת מחברי הבית לחדול לעכב את העבודה ע"י דיבורים והפרעות'. אך לשווא".

הספר, המתפרש על פני 200 עמודים, נערך ע"י העיתונאית יעל גבירץ ויצא בהוצאה לאור של הלשכה. עיון בספר מגלה כי כבר בימי ראשית המדינה התמודדו עורכי הדין עם הבעיה של "הצפת המקצוע". וכך נכתב בו: "כאשר הגיע ד"ר משה זמורה ב – 1921 לירושלים, הוא נדהם לגלות שאינו לבד, וכי פועלים בעיר שבעה עורכי דין יהודים. על כן מיהר לכתוב אל אשתו בגרמניה: 'זה מספיק בהחלט ואין צורך בעורך דין יהודי נוסף בעיר'. בתשובה כתבה לו הגברת זמורה: ' אתה רואה, תמיד אמרתי לך שאיחרנו'…"

ביום שלישי הבא יתקיים בתאטרון ירושלים אירוע חגיגי לציון היובל במעמד נשיא המדינה, יו"ר הכנסת, שר המשפטים, נשיאת בית המשפט העליון וראש הלשכה.
האירוע יצוין באותו יום גם בישיבת מליאה מיוחדת של הכנסת.
וכך כתב ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא רון, בדברי הפתיחה שלו לספר: "עורכות הדין ועורכי הדין הם לבה של מערכת המשפט. יובל ללשכה הוא ציון דרך חשוב לביסוס מעמדו, איכותו ומשמעותו של המשפט בישראל. ספר היובל מאגד לראשונה תיאורים, סיפורים, מאורעות והתייחסויות להווייתה של הלשכה ולפעילותה במרוצת השנים. אני מקווה שחיבורו של הספר והימצאותו על מדף הספרים של השופטים, המשפטנים ועורכי הדין בישראל יתרמו להבנת ייחודה של לשכת עורכי הדין, לביסוס מעמדה וקרנה ולתמיכתם בה של כל אלה הנוטלים חלק בהוויית העולם המשפטי".

בברכה,
עו"ד יורי גיא רון

נכתב ע"י איריס בר – לב, עיתון TheMarker

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s