"השופטים שנבחרו בוועדה לבחירת שופטים היו דווקא כאלה שלא עשו לעצמם לובינג"

במסגרת השיחה בין השופטת הילה גרסטל לעו"ד יורי גיא רון עלתה השאלה מה מחפשים חברי הוועדה לבחירת שופטים כשהם בוחנים מועמדים ראויים לשפיטה. גיא רון, ראש לשכת עורכי הדין שהיה חבר הוועדה במשך שמונה שנים, ציין כי לדעתו "מי שרוצה להיות שופט חייב להיות ליטיגטור בקיא ומיומן שקורא הרבה פסקי דין. הוא חייב להכיר את דלתות בית המשפט משני צדיהן. אם אפשר שהניסיון שלו בליטיגציה יהיה אזרחי ופלילי, זה מסייע".

יורי גיא רון ייעץ לעורכי הדין צעירים ששואפים להגיע לשיפוט להתחיל את שלב ההכשרה המקצועית שלהם בשירות המדינה ולאחר כמה שנים לפנות לשוק הפרטי. "בוועדה לבחירת שופטים אוהבים אנשים מגוונים שהם רב תחומיים ובעלי ניסיון רב שנים בכל מקום". לדעת גיא רון, "רק אחרי עשר שנות ניסיון בעריכת דין מומלץ לפנות לראשונה לוועדה לבחירת שופטים ולצרף לה חוות דעת והמלצות מגורמים שונים". גיא רון המליץ למועמדים לגייס לטובתם המלצות משופטים שהופיעו אצלם. "דיפקו בדלת לשופט ובקשו ממנו חוות דעת. הוועדה לבחירת שופטים אוספת 10 – 12 חוות דעת של אנשים, שופטים ואנשי אקדמיה. אנשי ועדה מייחסים חשיבות גדולה ביותר לחוות דעת משופטים. לכן גשו לשופט מיד לאחר שהופעתם אצלו ותבקשו המלצה". הציע.

עם זאת, הוא הבהיר כי חברי הוועדה מעדיפים מועמדים שלא עשו לעצמם לובינג. "חלק מהמועמדים מתקשרים לחברי ועדה, או לחברים של חברי ועדה, לפוליטיקאים. השופטים שנבחרו ע"י הוועדה היו כאלה שלא עשו את כל הטלפונים האלה ובילבלו את המוח", סיכם עו"ד יורי גיא רון.

עו"ד רחל בן ארי, ראש ועד מחוז חיפה בלשכת עורכי הדין, שמכהנת כבר מעל שנתיים כחברה בוועדה לבחירת שופטים, אמרה מהקהל כי ישנם עורכי דין רבים שמגישים מועמדות לשיפוט וכי הוועדה אינה חסרה מועמדים איכותיים ומקצועיים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s